Kontakta oss

Ring oss på 0176–174 30 eller skicka ett mejl till info@hoglundsbil.se. Vill du kontakta någon av våra medarbetare direkt finns mejladresser under varje personlig bild.

Vägbeskrivning:




Besöksadress:

Höglunds Bil AB
Björnövägen 15
761 41 Norrtälje

Fyll i dina kontaktuppgifter så återkommer vi till dig:













Bilförsäljning


Säljchef
Patrik ”Putte” Gustavsson
0176-775 67
patrik.gustavsson@hoglundsbil.se

Säljare Mercedes Benz
Roger Persson
0176-775 70
roger.persson@hoglundsbil.se

Säljare Mazda
Marc Fontane
0176-775 76
mark.fontane@hoglundsbil.se

Transportsbilssäljare
Krister Lundgren
0176-775 78
073-803 44 44
krister.lundgren@hoglundsbil.se

Säljare, Begagnat
Daniel Swartling
0176-775 79
076-104 45 79
daniel.swartling@hoglundsbil.se

Försäljningsassistent
Robin Grewell

Ekonomi


Ekonomiansvarig
Helén Brask
0176-77565
helen.brask@hoglundsbil.se

Ekonomiassistent
Anna Jansson – Mammaledig
0176-77564
anna.jansson@hoglundsbil.se

Ekonomiassistent
Annica Andersson
0176-77564
annica.andersson@hoglundsbil.se

Verkstad


Servicemarknadschef
Lars Fahlström
0176-77577
lars.fahlstrom@hoglundsbil.se

Verkstadschef, Transportbilar
Christer Olofsson
0176-77572
christer.olofsson@hoglundsbil.se

Verkstadschef, Personbilar
Johan Mattsson
johan.mattsson@hoglundsbil.se

Servicerådgivare
Stefan Lindeberg
0176-77561
stefan.lindeberg@hoglundsbil.se

Servicerådgivare
Orawan Phothong
0176-77573
orawan.phothong@hoglundsbil.se

Garantihandläggare
Bengt Lundén
0176-77571
bengt.lunden@hoglundsbil.se

Tekniker
Linus Björkman

Tekniker
Magnus Jansson

Tekniker
Magnus Wiström

Tekniker
Stefan Nilsson

Tekniker
Sven Blomdin

Tekniker
Dirk Doericke

Tekniker
Gunnar Ågstrand

Tekniker
Jens Ferde

Tekniker
Ammarid Loilom

Plåtslagare
Tom Karlsson

Reservdelar


Reservdelschef
Kent Delin
0176-77562
kent.delin@hoglundsbil.se

Kundmottagare Reservdelar
Henrik Lundberg
0176-77563
henrik.lundberg@hoglundsbil.se

Rekond


Josefin Oresved

Urban Karlsson

Fastighet


Fastighet
André Söderlund